Дата:
Біологія Клас: 7 Тема 2 Урок: 18
Тема: Риби. Роль у природі та значення в житті людини
Мета: формувати знання про
надклас Риби; ознайомити учнів з роллю у природі та значенням у житті людини риб; розвивати
вміння визначати місце риб серед інших хребетних тварин; провадити краєзнавчий
підхід у вивченні риб, виховувати бажання здобувати зоологічні знання
Тип уроку: засвоєння нових
знань
Обладнання: таблиця
«Кісткові риби», «Хрящові риби»
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
Повідомлення
учнів про значення риб.
ІІІ. Мотивація учіння
Пред дощем риба не ловиться, не клює.
Перед штормом риби запливають далеко в море.
Водою плавають пани, убрані в срібні жупани,
А жупани: латка на латці, їм раді в кожній хатці.
ІV. Повідомлення теми і мети
уроку
V. Формування нових знань,
умінь й навичок
Зареєстровано
кілька тисяч таких випадків. На людину здатні нападати 50 видів акул:
кархародон білі, тигрові,
голубі, піщані акули, акула-молот
Світовий вилов риб становить близько 80 млн
тонн.
Зникаючі: карась золотий, марена, підуст,
лин, минь, щука, сом.
VІ. Узагальнення і систематизація
знань, умінь і навичок
- Назви характерні
ознаки будови латимерії.
- Назви головні
причини зменшення чисельності осетрових.
- Які загальні риси
характерні для хрящових риб?
- Чи правильне
твердження: чим більша акула, тим небезпечніша для людини? Доведіть.
- Які хрящові риби
мешкають в Україні?
- Як зовнішній вигляд
скатів пов’язаний з їхнім способом життя?
- Які риби
називаються костистими?
- Які ознаки будови
властиві рибам ряду Оселедцеподібні?
- Назви головні
особливості будови і способу життя лососевих риб.
- Яка розпізнавальна
ознака риб ряду Коропоподібні?
Запитання від чомучки
¯
Чому меч-риби здатна розвивати швидкість понад 100
км\год, а акула такого самого розміру і подібної форми тіла плаває зі значно
меншою швидкістю?
¯
Чому яйцеживородні риби не такі плодючі, як
живородні?
¯
Чому найбільші акули – не хижаки, а миролюбні
тварини, що живляться планктоном?
¯
Чому луску акул називають шкіряними зубами?
¯
Чому риб називають холоднокровними?
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
1. Прочитати § 37
2. Скласти список червонокнижних риб.
VІІІ. Підсумок уроку
Що вам сподобалося
на уроці? Як виникли запитання? Оцінювання роботи учнів.
Немає коментарів:
Дописати коментар