неділя, 28 серпня 2016 р.

Дата:
Біологія   Клас: 7  Тема: 4    Урок: 65

Тема: Міні-проект (за вибором): Як тварини пристосовані до життя в різних умовах. Заповідні території України.
Мета: формувати уявлення про вплив середовища на існування організмів, формувати уявлення про заповідні території України, навчити учнів розрізняти їх, удосконалювати вміння користуватися додатковою літературою, розвивати пізнавальнi інтереси, спрямованi на отримання нових знань про живу природу, виявляти та підтримувати обдарованих дітей, залучати учнівську молодь до науково-дослідницької й експериментальної роботи, формувати активну громадську позицію, виховувати самостійність, наполегливість, вміння формувати й відстоювати власну думку, виховувати бажання здобувати зоологічні знання, провадити краєзнавчий підхiд у вивченні біології
Тип уроку: застосування знань, умінь й навичок

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. План роботи над проектом
1.                      Обговорення з учнями мети і завдань проекту, форми захисту.
2.                      Розподіл завдань між учнями класу (проводиться на попередньому уроці), інструктаж з виконання роботи.
3.                      Ознайомлення з довідковою, художньо-науковою літературою, необхідною для виконання роботи.
4.                      Пошукова діяльність учнів.
5.                      Доповіді.
ІІІ. Розподілення між учнями тем:
¯     Як тварини пристосовані до життя в різних умовах.
¯     Заповідні території України.
ІV. Захист виконаних робіт.
Виступи
Як тварини пристосовані до життя в різних умовах.
Ключові слова: «пристосування до життя у воді», «пристосування до життя у грунті», пристосування до життя у пустелі» тощо.
Оберіть якусь екосистему. Які тварини її населяють? Вірогідно, у зв’язку з різним способом життя вони мають різні пристосування до середовища свого існування. Наведіть приклади.
Заповідні території України
Ключові слова: «природоохоронний фонд», «заповідник».
Які заповідні території розташовані у вашому регіоні? Які типи екосистем охороняються на цих територіях? Зробіть повідомлення про заповідник, за вашим вибором, що розташований в іншому регіоні України.
V. Підведення підсумків уроку
Що вам сподобалося на уроці?
Якi виникли запитання?
VІ. Оголошення та мотивація оцінок
Підбиття підсумків з використанням вправи «Хто найкращий»: учні оцінюють роботу один одного.
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.      Повторити тему
2.      Повторити терміни

3.      Скласти план експерименту, який можна провести вдома зі своїм домашнім улюбленцем.

Немає коментарів:

Дописати коментар