пʼятниця, 16 жовтня 2015 р.

Дата:
Біологія   Клас: 7  Тема 1    Урок: 11

Тема: Членистоногі: Комахи
Мета: формувати знання учнів про членистоногих на прикладі комах, ознайомити учнів з особливостями життєдіяльності та характерними представниками класу Комахи; розвивати вміння визначати роль комах у природі та значення в житті людини; розвивати навички розпізнавання їх на зображеннях та визначення особливостей будови, які відрізняють їх від інших тварин; виховувати бажання здобувати зоологічні знання
Тип уроку: комбінований
Обладнання: таблиця «Членистоногі», Червона книга України (комахи)

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1)      Виступи учнів: про цікавий випадок з життя з комахою.
2.      Бесіда:
1. Яке значення в павуків має павутина?
2. Що треба робити при укусі каракурта?
3. Як захиститися від хвороб, які переносять іксодові кліщі?
ІІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
На кожному з трьох відділів тіла комах може міститься певний «набір» органів. Кожен із цих органів має обмежену кількість основних варіантів будови. Чи достатньо цього різноманіття для найчисленнішого з класів тварин?
ІV. Мотивація учіння
Завдяки своїй численності комахи відіграють виняткову роль у житті на суходолі. Вони й досі тісно пов’язані з наземною рослинністю. Комахи є запилювачами квіткових рослин, поїдають значну частину їхньої зеленої маси й беруть участь у перетворенні відмерлого листя та деревини. Серед комах є і зовнішні паразити тварин, і справжні хижаки. Також комахи є джерелом живлення багатьох інших тварин.
V. Повідомлення теми і мети уроку
VІ. Формування нових знань, умінь й навичок
VІІ. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
Скласти таблицю «Особливості життєдіяльності комах»
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.      Прочитати  §   Скласти біологічний словник
ІХ. Підсумок уроку
Обговорення запитань, що виникли.  Оцінювання роботи учнів.

Немає коментарів:

Дописати коментар