вівторок, 24 листопада 2015 р.

Дата:
Біологія   Клас: 7  Тема 2    Урок: 20

Тема: Амфібії. Особливості будови,   способу життя, різноманітність.
Мета: формувати знання про амфібії, ознайомити учнів з особливостями будови, способу життя, різноманітністю амфібій; розвивати вміння визначати належність різних представників до окремих класів; виховувати бажання здобувати зоологічні знання, провадити краєзнавчий підхід у вивченні тварин
Тип уроку: комбінований
Обладнання: таблиця «Земноводні», презентація «Амфібії»

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Індивідуальне опитування:
1.      Що  входить до опорно-рухової системи?
2.      Назвіть відділи скелета.
3.      Назвіть відділи хребта.
4.      Вкажіть кістки, які утворюють пояс передніх кінцівок.
5.      Назвіть кістки вільної передньої кінцівки, порівняйте із скелетом людини.
6.      Вкажіть кістки, які утворюють пояс задніх кінцівок.
7.      Назвіть кістки вільної задньої кінцівки, порівняйте із скелетом людини.
ІІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
Порівняйте будову кіскової риби та жаби за такими ознаками:
J     шкіра,                 поділ тіла,              наявність органів на голові,     розвиток м’язів,               
J     травлення,          виділення,              кровоносна система,              дихальна система,
J     органи чуття,      нервова система,    розвиток.
ІV. Мотивація учіння
Запитання від чомучки:
1.      Чому жаби прямують до водойм навесні?
2.      Чому у розвитку метелика й жаби є спільні риси?
3.      Чому пуголовки більше нагадують риб, ніж своїх дорослих батьків?
4.      Чому земноводні та амфібії отримали таку назву?
V. Повідомлення теми і мети уроку
VІ. Формування нових знань, умінь й навичок
Онтогенез земноводних – це перехід від водного способу життя до сухопутного. Він являє собою повторення історичного розвитку земноводних, унаслідок якого вони з риб перетворилися на наземних тварин.
VІІ. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
1. Скласти схему «Річний цикл земноводних»
Весняне пробудження – літня активність – осіння   -- зимова сплячка.
2. Виконати тестові завдання:
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.      Вивчити конспект
2.      Підготувати повідомлення про значення одного із земноводних.
ІХ. Підсумок уроку
Що вам сподобалося на уроці? Як виникли запитання? Оцінювання роботи учнів.


Немає коментарів:

Дописати коментар