Тема: Урок:
Дата:
Тема: Повітря – суміш газів. Значення повітря. Властивості
повітря
Мета: сформувати в учнів знання про хімічні явища, їх
ознаки. горіння, гниття; формувати вміння ілюструвати свої відповіді дослідами
і прикладами; розвивати спостережливість, логічне мислення, пам’ять; виховувати
прагнення досліджувати хімічні явища і намагатися їх пояснити
Тип
уроку: засвоєння
нових знань
Хід уроку
І.
Організаційний момент
Привітання.
Перевірка присутності учнів на уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Розгадайте
ребус і визначте, що будете вивчати на уроці.






(Повітря)
ІV. Мотивація учіння
Проведіть
спостереження: «Скільки часу людина може жити без повітря?»
Глибоко вдихніть й утримуйте повітря
протягом 30 секунд (скільки зможете).
Як кожен з вас почував себе наприкінці
експерименту?. Сформулюйте
висновок. Повітря людині потрібне
для ___________.
V. Повідомлення теми, мети та завдань уроку
VІ.
Формування нових знань, умінь та навичок учнів

Складається повітряний океан із суміші газів: азоту, кисню, вуглекислого
газу. Повітря також містить водяну пару, маса якої постійно змінюється. Крім
основних газів, у повітрі є домішки.
Знайдіть в тексті інформацію про склад повітря.
Доповніть речення.
Повітря
– це суміш газів,що утворюють повітряну оболонку: ______, _______, _______.
Повітря також містить ________ пару та різні _______.
VІІ. Узагальнення знань,
умінь і навичок
Продемонструйте
наочно, з чого складається повітря.
• Намалюйте в
зошиті 78 синіх кружечків та поясніть, що вони позначають? (Азот, який
міститься у повітрі).
• Домалюйте 21
червоний кружечок. Що вони позначають? (Кисень, який міститься у повітрі).
• Додайте один
кружечок іншого кольору та поясніть, що він позначає ? (Суміш
вуглекислого
газу, водяної пари й інертних газів).
• Глибоко
вдихніть, затримайте дихання на півхвилини та видихніть. Повітря, яке ви
видихнули, має вже інший склад.
Ви спожили з
нього частину кисню, а натомість видихнули вуглекислий газ та

Висновок. Азот, кисень, вуглекислий газ, водяна пара та
інертні гази є природними складовими частинами чистого повітря. Вони містяться
у повітрі у такій пропорції, яку ми відтворили за допомогою 100 кольорових
кружечків.


Поспостерігайте досліди, що демонструють властивості
повітря.
( Досліди проводить вчитель).
Дослід 1. Чи проводить повітря тепло?
Візьмемо
дві склянки з гарячою водою. Виміряємо температуру води в них. Одну склянку
накриємо більшою банкою. А іншу залишимо відкритою. Через деякий час знову
виміряємо температуру води в обох склянках.
- Чому температура води в обох склянках тепер
стала різною?(Вода у склянці, що накрита, охолоне повільніше. Це відбувається
тому, що повітря, яке міститься між банкою і склянкою з гарячою водою,зберігає
тепло).
Дослід 2. Що відбувається з
повітрям при нагріванні й охолодженні.
На
банку одягнемо гумову рукавичку. Поставимо банку у гарячу воду. Що
відбувається?
-
Чому рукавичка надулась?
Опустимо банку
у холодну воду.
- Чому рукавичка здулась?
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.Вивчити
відповідний параграф підручника.
2.Описати
хімічні явища, які зустрічаються у вашому повсякденному житті.
ІХ. Підсумки уроку
Що вам
сподобалося на уроці?
Які виникли
запитання?
Немає коментарів:
Дописати коментар