Дата:
Біологія
Клас: 7 Тема 1 Урок:
27
Тема: Практична робота № 2. Виявлення прикладів
пристосувань до різних способів життя у птахів.
Мета:
формувати знання про адаптації у птахів, ознайомити учнів з особливостями будови
організму, що є необхідною умовою для існування та польоту птахів;
розвивати вміння виявляти приклади пристосувань до способу життя у птахів; провадити
краєзнавчий підхід у вивченні тварин, виховувати бажання здобувати зоологічні
знання
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок
Обладнання:
таблиці
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація й корекція опорних
знань, умінь й навичок
Бесіда
1. Яке значення птахи мають
для людини?
2. Яке значення відіграють птахи у природі?
3. Як птахи пристосувалися
до польоту?
4. Які птахи людина вирощує
вдома?
5. Які птахи занесені до
Червоної книги?
6. Які птахи зустрічаються в
нашій місцевості?
ІV. Мотивація учіння
Чи можна за будовою
дзьоба і формою кінцівок сказати де цей птаха проживає? Як це визначити? Чому
птахи різних умов існування
відрізняються між собою? Це ми сьогодні з’ясуємо.
V. Повідомлення теми і мети уроку
VІ. Застосування нових знань, умінь й навичок
Виконання практичної
роботи
Тема: Практична робота № 2. Виявлення прикладів пристосувань до різних способів життя у птахів.
Мета: закріпити знання про будову птахів; виявити приклади пристосувань до способу життя.
Обладнання й матеріали: таблиці, рисунки, фотографії птахів, підручник.
ХІД
РОБОТИ:
1.
Життя таких птахів як буревісники та пінгвіни пов’язане з
водою, але вони по різному використовують свої крила. Опишіть як, у чому
відмінність?
(Одні птахи (буревісники) мають
надзвичайно довгі крила і цілими днями ширяють над водою, хапаючи побачену
здобич. Такі птахи можуть плавати на воді. Інші птахи (пінгвіни) для
пересування у воді використовують крила, якими діють як веслами. Пір'я крил
пінгвінів перетворилися на лускоподібні утвори, тому ці птахи зовсім не можуть
літати).
2.
Установіть відповідність між формою крил птахів, їх
функціями та представниками птахів, які володіють такою формою крил
1.
Б) Г.
2.
А) Б.
3.
Г) А.
4.
В) В.
3.
Розгляньте різні форми дзьобів птахів,
залежно від різноманітності корму та напишіть представників.
4.
Заповнити
таблицю «Пристосування птахів до місць існування»
Місце існування
|
Представники
|
Пристосування (розмір тіла, дзьоб, ноги, крила)
|
Ліс
|
|
|
Болото і водойма
|
|
|
Відкритий повітряний простір
|
|
|
5. У висновку вкажи пристосування у птахів до умов існування.
ВИСНОВОК:
Опанували різні середовища життя. Пристосувалися до польоту. Мають різну форму крил
залежно від місцевості. Форма дзьоба залежить від їжі, яку добуває птах.
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
1. Прочитати §
2. Підготувати
повідомлення про одного з представників молюсків.
VІІІ. Підсумок уроку
Що вам сподобалося
на уроці? Які виникли запитання? Оцінювання роботи учнів.
Немає коментарів:
Дописати коментар