Дата:
Хімія Клас: 7
Тема: 2 Урок: 20
Тема: Масова частка елемента в складній
речовині
Мета:
формувати поняття учнів про «масова частка»; розвивати вміння обчислювати масову частку елемента в складі складних речовин; розширити знання про частки з математики
для обчислення масової частки елемента
в складі речовини; виховувати бажання здобувати хiмічні знання
Тип
уроку: комбінований
Обладнання: періодична система хімічних
елементів
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка д/з
•
На які два класи поділяються речовини за складом?
•
Які речовини називаються простими?
•
Які речовини називаються складними?
•
Що таке хімічна формула?
•
Що виражає хімічна формула?
•
Що
таке відносна атомна маса?
•
Що таке відносна молекулярна маса?
•
Як, знаючи формулу речовини, обчислити відносну
молекулярну масу?
ІІІ. Актуалізація
й корекція опорних знань, умінь й навичок
•
Чи
можна стверджувати, що маси кожного атома в молекулі речовини однакові? (Ні, тому що в усіх елементів різні
атомні маси)
• Співвідношення мас атомів
у складі молекули складної речовини постійне чи змінне? (Постійне, тому що
постійним є склад речовини)
Як обчислити співвідношення мас атомів у
молекулі?
•
Розгляньмо на прикладі бінарних сполук.
СаО
Аг(Са)
= 40; Аг (О) = 16;
m(Са): m(О) = 40:16 = 10:4 = 5:2. Це співвідношення
постійне.
ІV. Мотивація учіння
Як можна виразити склад речовини у
відсотках? (Якщо прийняти відносну молекулярну масу речовини за 100
%, то маса кожного елемента може бути
виражена як масова частка цього елемента в складі молекули)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Формування нових знань, умінь й навичок
де я — число атомів
елемента в молекулі; Аr — відносна атомна маса елемента; Мr — відносна молекулярна
маса. Наприклад:
Nа2О
|
VІІ. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
Завдання 1. Обчисліть масові частки
елементів у молекулі вуглекислого газу СО2
Завдання 2. Самостійна робота з навчальною
таблицею 1 до уроку 10 з перевіркою і
коригуванням результатів.
—
Обчисліть масові частки елементів у складних речовинах з ряду 12 у навчальній таблиці: 2п8, Са3Р2,
А14С3, СН4, Ге2О3.
|
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.
Прочитати § 8
2.
П. 3, 4 с. 62
VІІІ. Підсумок уроку
-
Які запитання виникли?
-
Що дізналися на уроці?
-
Виставлення оцінок.
Немає коментарів:
Дописати коментар