Дата:
Біологія Клас: 7 Тема: 2
Урок: 49
Тема: Тематичний контроль знань з
теми «Процеси життєдіяльності тварин»
Найбільший скарб - це
знання.
Народна мудрість
Мета: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми
«Процеси життєдіяльності тварин»; розвивати
логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати
культуру оформлення письмових робіт
Обладнання і матеріали: картки для контролю знань.
Тип уроку: узагальнення і контролю знань.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
Розминка «Епіграф». Як згадана в епіграфі народна мудрість
стосується нашого уроку?
II. Актуалізація опорних знань.
Вправа «Слова за хвилину»: повторення термінів і понять,
вивчених протягом теми. Робота в парах. Хвилину один учень називає поняття,
хвилину - інший і т. д.
III. Мотивація навчальної діяльності.
Найбільша гора України - Говерла. Уявіть, що ви підіймаєтесь
на цю прекрасну вершину. Коли ви піднялися, то бачите навколо чудові дивовижні
краєвиди Карпат. Сьогодні ви підіймаєтесь на «Говерлу ваших знань». Тож не
гайте часу і покажіть, чи високо ви вже дістались.
IV. Тематична контрольна робота з теми «Процеси
життєдіяльності тварин».
Виконайте тестові завдання 1-6, виберіть одну правильну
відповідь (кожна правильна відповідь - 1 бал).
1. Виберіть тварину, що є хижаком.
А воша головна Б хрущ травневий
В жук-гнойовик Г жук-сонечко
2. Яке ускладнення в будові головного мозку в амфібій
порівняно з рибами?
А з’являються борозни і звивини сірої речовини
Б передній мозок формує дві півкулі
В півкулі переднього мозку вкриті сірою речовиною
Г з'являється проміжний мозок
3. Виберіть тварину, в якої шлунок має два відділи -
залозистий і м’язовий.
А гуска сіра Б олень благородний
В ящірка зелена Г павук каракурт
4. Розгляньте схематичне зображення нервової системи комахи.
Визначте, в якої тварини нервова система такого самого типу.
А виноградного слимака Б рака річкового
В окуня звичайного Г планарії молочної
5. Укажіть тварину, в якої немає нирок.
А виноградний слимак Б муха кімнатна
В акула катран Г нільський алігатор
6. Яка з названих тварин рухається, скорочуючи поперемінно
кільцеві та поздовжні м’язи шкірно-м’язового мішка?
А жук-олень Б гідра прісноводна
В черв'як дощовий Г окунь звичайний
7. Утворіть пари між схемою кровообігу та твариною, якій
вона належить (2 бали).
А черв'як дощовий Б короп звичайний В
жаба ставкова Г ящірка прудка Д
собака свійський
8. Дайте коротку відповідь на запитання, закінчивши речення
(кожна відповідь по 1 балу).
Які покриви тіла риб?
Наведіть приклади тварин, які відкладають яйця.
9. Опишіть і порівняйте дихальні системи риби та птаха (2
бали).
V. Підсумки.
Підбиття
підсумків роботи.
VI. Домашнє
завдання.
Продовжити готувати міні-проекти (на вибір): «Майстерність
маскування», «Як бачать тварини», «Турбота про по- томство», «Як тварини
визначають напрямок руху».
Немає коментарів:
Дописати коментар