понеділок, 7 вересня 2015 р.

Хімія   Клас: 7  Тема: Вступ   Урок: 4
Тема:  Узагальнення вивченого матерiалу
Мета: формувати знання учнів про хiмію як природничу науку; узагальнити знання учнів з теми, визначити індивідуальний рівень засвоєння матеріалу теми для кожного з учнів; розвивати пам’ять, увагу, вміння робити обґрунтовані висновки; розвивати навички дотримання правил техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінет, розпiзнавати хімічний посуд; виховувати почуття бережливого ставлення до обладнання кабінету хімії та лабораторного посуду, виховувати бажання здобувати хiмічні знання
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь й навичок
Обладнання: індивідуальні завдання з варіантами тематичного оцінювання, перiодична система хімічних елементiв, лабораторний посуд
Хід уроку
І. Організаційний момент
Академік М. М. Семенов, лауреат Нобелівської премії, говорив:
 «Всі ми поєднуємо з хімічною наукою подальший прогрес у пізнанні світу, що нас оточує… І не може бути в наші дні спеціаліста, який міг би обійтися без знання хімії».
ІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
Проблемне питання для обговорення в ході бесіди: Для чого взагалі вивчати хімію? Адже не всі учні хочуть бути хіміками. Так, не всі твої однокласники стануть хіміками, а втім ні тобі, ні твоїм товаришам по навчанню без хімічних знань у житті не обійтися. У школі вивчення хімії допоможе краще зрозуміти біологію, різноманітність рослин, тварин, людей, що тебе оточують. Ця різноманітність залежить від речовин і тих процесів, що відбуваються в організмі. Речовини й хімічні процеси вивчає хімія. Отже, щоб зрозуміти біологію, треба вивчати хімію.
ІІІ. Мотивація учіння
Слід пам’ятати, що хімія може приносити не тільки користь, а й завдавати шкоди, якщо не знати властивостей речовин і їх впливу на людину та довкілля і користуватися речовинами неправильно, якщо погано уявляти перетворення речовин. Саме тому кожна людина має набувати хімічних компетенцій.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Хімічними знаннями повинна володіти кожна цивілізована людина. Без них не можлива екологічно грамотна поведінка в побуті, в природі, на виробництві.
V. Узагальнення та систематизація знань, умінь й навичок
Варіант І
І-ІІ рівень
Виберіть правильні відповіді.
Учням дозволено:


1.      зливати рідини на свій розсуд;
2.      самовільно спалювати речовини;
3.      спостерігати за реакцією у пробірці, заглядаючи в її отвір.
4.      самому прибрати робоче місце;
5.      помити руки;
6.      закріплювати пробірку в лапці штатива вертикально;
7.      пробувати речовини на смак;
8.      змішувати будь-які речовини;  


9.      залишити всі речовини та обладнання на столі, щоб їх прибрали інші;
10.  залишки розчинів і речовин злити чи зсипати у спеціальний посуд;
11.  нагрівати пробірку нагрівним приладом, тримаючи її в руці;
12.  із самого початку досліду нагрівати пробірку в одному місці.
ІІІ рівень
Дайте відповіді на запитання:
1. До яких наук належить хімія?
2. Назвіть кілька речовин, з якими ви зустрiчаєтеся в побутi.
3. Як правильно виявляти запах речовини?
ІV рівень
Обґрунтуйте, у якому випадку й чому рідина в пробiрцi закипить швидше?
Варіант ІІ
І-ІІ рівень
Виберіть правильні відповіді.
Учням забороняється:
1.      бігати;
2.       користуватися лабораторним штативом;
3.      записувати результати спостережень;
4.      виконувати досліди, описані в підручнику.
5.      користуватися мірним посудом;
6.      після виконання дослідів прибирати робоче місце;
7.      залишки розчинів і речовин злити чи зсипати у спеціальний посуд;
8.      змінювати на свій розсуд умови виконання дослідів.
9.      проводити подрібнення речовин у ступці;
10.  пробувати речовини на смак чи брати їх руками;
11.  для дослідів використовувати тільки чистий лабораторний посуд;
12.  спостерігати за реакцією в пробірці крізь її стінки на безпечній відстані від очей.
ІІІ рівень
Дайте відповіді на запитання:
1. Яких правил треба дотримуватися при роботi з речовинами, що зустрiчаються в побутi?
2. Наведіть приклади речовин, з яких виготовляють хімічний посуд.
3. Якi особливості нагрiвання речовин?
ІV рівень
Чому лабораторний штатив і деталi до нього виготовляють з металу? Опишiть будову штатива.
VІ. Повідомлення домашнього завдання
1.     Вибрати теми доповідей і повідомлень. Вимоги: зображення й коротка характеристика одного виду речовини, цікава інформація про особливості використання (ліміт часу – 3 хв).
VІІ. Підсумок уроку
Обговорення результатів уроку.    Оцінювання роботи учнів.


Немає коментарів:

Дописати коментар