середа, 11 листопада 2015 р.

Дата:
Біологія   Клас: 7  Тема 2    Урок: 18

Тема: Риби. Роль у природі та значення в житті людини
Мета: формувати знання про надклас Риби; ознайомити учнів з роллю у природі та значенням у житті людини риб; розвивати вміння визначати місце риб серед інших хребетних тварин; провадити краєзнавчий підхід у вивченні риб, виховувати бажання здобувати зоологічні знання
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: таблиця «Кісткові риби», «Хрящові риби»

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
Повідомлення учнів про значення риб.
ІІІ. Мотивація учіння
Пред дощем риба не ловиться, не клює.
Перед штормом риби запливають далеко в море.
Водою плавають пани, убрані в срібні жупани,
А жупани: латка на латці, їм раді в кожній хатці.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Формування нових знань, умінь й навичок
 
Зареєстровано кілька тисяч таких випадків. На людину здатні нападати 50 видів акул: кархародон білі, тигрові, голубі, піщані акули, акула-молот
Світовий вилов риб становить близько 80 млн тонн.
Зникаючі: карась золотий, марена, підуст, лин, минь, щука, сом.
VІ. Узагальнення і  систематизація знань, умінь і навичок
  1. Назви характерні ознаки будови латимерії.
  2. Назви головні причини зменшення чисельності осетрових.
  3. Які загальні риси характерні для хрящових риб?
  4. Чи правильне твердження: чим більша акула, тим небезпечніша для людини? Доведіть.
  5. Які хрящові риби мешкають в Україні?
  6. Як зовнішній вигляд скатів пов’язаний з їхнім способом життя?
  7. Які риби називаються костистими?
  8. Які ознаки будови властиві рибам ряду Оселедцеподібні?
  9. Назви головні особливості будови і способу життя лососевих риб.
  10. Яка розпізнавальна ознака риб ряду Коропоподібні?
Запитання від чомучки
¯                 Чому меч-риби здатна розвивати швидкість понад 100 км\год, а акула такого самого розміру і подібної форми тіла плаває зі значно меншою швидкістю?
¯                 Чому яйцеживородні риби не такі плодючі, як живородні?
¯                 Чому найбільші акули – не хижаки, а миролюбні тварини, що живляться планктоном?
¯                 Чому луску акул називають шкіряними зубами?
¯                 Чому риб називають холоднокровними?
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.      Прочитати § 37
2.    Скласти список червонокнижних риб.
VІІІ. Підсумок уроку

Що вам сподобалося на уроці? Як виникли запитання? Оцінювання роботи учнів.

Немає коментарів:

Дописати коментар