середа, 11 листопада 2015 р.

Дата:
Біологія   Клас: 7  Тема 2    Урок: 17

Тема: Риби. Особливості будови, способу життя, різноманітність
Мета: формувати знання про надклас Риби; ознайомити учнів з особливостями будови, способу життя, різноманітності риб; розвивати вміння визначати місце риб серед інших хребетних тварин; виховувати бажання здобувати зоологічні знання, провадити краєзнавчий підхід у вивченні риб
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: таблиця «Кісткові риби», «Хрящові риби»

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
Повідомлення учнів про риб, які трапляються у ставках (річках) рідного села.
ІІІ. Мотивація учіння
Про людей, які впевнено почувають себе в будь-якій ситуації або певних обставинах, кажуть: «Як риба у воді!». А й справді, як живе риба у воді?
Найбільша риба на Землі 00 китова акула (15-17 м, 20-30 т). Друге за величиною місце займає гігантська акула-голіаф, або циторинус, яка буває до 15 м у довжину. Живе вона в холодних водах і живиться планктоном.
Серед хижих акул трапляються гіганти: білі акули (10-12 м, 3,5 т); тигрові акули (5-10 м), голубі акули (6-7 м).
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Формування нових знань, умінь й навичок

 

VІ. Узагальнення і  систематизація знань, умінь і навичок
1.     Поясніть вираз «Акули приречені до вічного руху». Риба прокачує воду, набираючи її ротом та випускаючи через зябра.
2.     Як визначити вік риби? Якщо взяти лупу та одну лусочку, то концентричні кільця покажуть скільки рибі років.
3.     Порівняйте зовнішню будову кісткових та хрящових риб.


VІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.      Вивчити таблицю.
2.      Прочитати §
3.      Підготувати повідомлення про значення риб у житті людини.
VІІІ. Підсумок уроку
Що вам сподобалося на уроці? Як виникли запитання? Оцінювання роботи учнів.


Немає коментарів:

Дописати коментар