пʼятниця, 25 вересня 2015 р.


Біологія   Клас: 7  Тема 1    Урок: 4

Тема 1. Різноманітність тварин.   Поняття про класифікацію тварин.
Мета: формувати знання про систематику, основні та допоміжні систематичні категорії, які використовують у зоології, ознайомити учнів з науковими назвами тварин; розвивати вміння описувати класифікацію тварин; розвивати навички розпізнавання місце виду тварини у систем органічного світу ; виховувати бажання здобувати зоологічні знання
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: схема «Розвиток тваринного світу», стікери з назвами систематичних одиниць
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
Бесіда  
1.      Які тварини вам відомі?
2.      Скільки видів тварин існує?
3.      Як об’єднати тварини у групи? (індивідуальне опитування)
ІІІ. Мотивація учіння
Що поєднує такі організми, як лелека чорний, ластівка, ворона, сова, качка? Чому тварини такі різні? Чи мають вони адреси?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Розібратися в різноманітності тваринного світу допоможе систематика – наука, яка вивчає природну систему тварин. Основне завдання систематики – класифікувати організми, тобто, розподілити їх за групами.
V. Формування нових знань, умінь й навичок
1. Що таке систематика?
2. Яке завдання систематики?
3. Що ви знаєте про Карла Ліннея?
4. Які систематичні одиниці використовують в ботаніці?
5. Які систематичні одиниці використовують в зоології?
 
Кожному виду видатний шведський учений Карл Лінней давав назву, яка складається з двох слів латинською мовою. Перше — це родове ім’я (його завжди пишуть з великої літери). Воно однакове для усіх видів, що належать до одного виду. Друге слово — наукові (латинські). Утім, вони можуть бути й іншими — на них суворі правила не поширюються.
Вид — це головна одиниця класифікації та певний етап еволюції.
VІ. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
1.      Встановити послідовність розміщення систематичних одиниць за спаданням.
2.      Скласти схему 1.

Схема 1
3.      Питання до учнів
1)      Наведіть приклади відомих вам видів тварин.
2)      Порівняйте правила, за якими побудовані системи тварин і рослин. Чи подібні ці правила? Укажіть на відомі вам відмінності.
3)      Доведіть, що чим вищим є рівень систематичної групи, тим більше можуть відрізнятися види, які входять до її складу.
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.      Вивчити конспект
2.      Вивчити терміни.
VІІІ. Підсумок уроку
Що вам сподобалося на уроці? Як виникли запитання? Оцінювання роботи учнів.



Немає коментарів:

Дописати коментар