пʼятниця, 25 вересня 2015 р.


Біологія   Клас: 7  Тема 1    Урок: 5

Тема: Різноманітність тварин.
Мета: формувати знання про різноманітність тваринного світу, ознайомити учнів з роллю у природі та значенням в житті людини тварин; розвивати вміння описувати класифікацію тварин; розвивати навички розпізнавання видів тварин, поширених в Україні та своїй місцевості; виховувати почуття гордості за рідний край, провадити краєзнавчий підхід у вивченні тварин
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: схема «Розвиток тваринного світу», стікери з назвами систематичних одиниць

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Вправа 1. Вид, систематика, класифікація
Вправа 2. Користуючись стікерами, встановити послідовність розміщення систематичних одиниць.
Вправа 3. Укажіть відмінності системи тварин і рослин?
ІІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
Бесіда  
1.      Що таке систематика?
2.      Які завдання систематики?
3.      Які таксони характерні для царства Тварини?
4.      Чому тарганів не можна вважати свійськими тваринами?
ІV. Мотивація учіння
Уявіть, собі на хвилинку, що в наших садах, лісах, гаях, парках зникли птахи, не чути їх мелодійного співу і веселого щебетання. Такий ліс, сад чи парк став би мертвим, сумним, глухим. Споконвіків люблять в Україні птахів, оберігають їх, приваблюють у сади, парки і ліси, допомагають у скрутні часи, вивчають їхні звички у різні періоди життя. Яких свійських птахів ви знаєте? Яких ще тварин відносять до свійських?
V. Повідомлення теми і мети уроку
Учені-історики стверджують, що, якби людина не приручила собаку, коня, корову, вівцю, на нашiй планеті не виникла б цивілізація. Чому? А тому, що заводячи свійських тварин, людина-мисливець ставала ще й господарем: вона  починала створювати господарство біля свого житла. Таким чином поступово виникали селища, а згодом – й міста.
VІ. Формування нових знань, умінь й навичок
 
VІІ. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.      Вивчити конспект
2.      Підготувати повідомлення про кишковопорожнинних.
ІХ. Підсумок уроку

Що вам сподобалося на уроці? Як виникли запитання? Оцінювання роботи учнів.

Немає коментарів:

Дописати коментар