пʼятниця, 16 жовтня 2015 р.


Біологія   Клас: 7  Тема 1    Урок: 9

Тема: Членистоногі: Ракоподібні
Мета: формувати знання учнів про членистоногих на прикладі ракоподібних, ознайомити учнів з особливостями життєдіяльності та характерними представниками класу Ракоподібні; розвивати вміння визначати роль ракоподібних у природі та значення в житті людини; розвивати навички розпізнавання їх на зображеннях та визначення особливостей будови, які відрізняють їх від інших тварин; виховувати бажання здобувати зоологічні знання, провадити краєзнавчий підхід у вивченні тварин
Тип уроку: комбінований з лабораторним дослідженням
Обладнання: таблиця «Членистоногі», вологий препарат річкового рака

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Повідомлення про членистоногих.
ІІІ. Актуалізація й корекція опорних знань, умінь й навичок
Найдавніші представники типу Членистоногі належали до двох класів: Ракоподібні й Трилобіти. Трилобіти існували в палеозойську еру. Вони мали поділене на три частини тіло завдовжки 1–80 см. Описано понад 10 тисяч їх видів. Більшість трилобітів повзала дном, але деякі з них рилися в мулі чи плавали в товщі води.
ІV. Мотивація учіння
Відгадайте загадку:
Швець – не швець, кравець – не кравець, держить у роті щетинку, а в руках – ножиці.
V. Повідомлення теми і мети уроку
VІ. Формування нових знань, умінь й навичок
VІІ. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
Скласти таблицю «Особливості життєдіяльності ракоподібних»
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
1.      Вивчити таблицю та біологічний словник
2.      Скласти сенкан «Ракоподібні»
ІХ. Підсумок уроку
Що вам сподобалося на уроці? Як виникли запитання? Оцінювання роботи учнів.
Чи правда, що рак зазвичай задкує?   У пошуках їжі рак прямує вперед на чотирьох парах грудних ходильних ніг. Перша пара грудних ніг спрямована вперед і несе великі клішні.
Коли ж рака щось злякає, він змахне хвостовим плавцем і швидко попливе задом уперед.

Немає коментарів:

Дописати коментар